Naujausi
Rekomenduojami

5 tipiniai pabėgimo kambarių lankytojų komandų bruožai. O kokia yra tavo komanda?

Po Naujųjų metų pats laikas atsigręžti į praėjusius metus ir įvertinti rezultatus. Bet šventės dar tęsiasi, tai norisi pasidalinti realiais pastebėjimais, kokios gi komandos dažniausiai aplanko kambarius. Tikimės, kad tai pakels nuotaiką, o gal pažinsite save? ;)

2014 metais grupė Trevmonki (https://www.facebook.com/trevmonki), daranti video apžvalgas įvairiomis temomis, išleido nuotaikingą filmuką apie skirtingus pabėgimo kambarių žaidėjų tipus. Pažiūrėjus per humoro prizme galbūt vieną ar kitą žaidėją matėte veidrodyje ;)


Mes, apibendrinę savo patirtį, įvardiname 5 komandų tipus, kurios dažniausiai užsuka į pabėgimo kambarius. Realybėje nebūna visai tipinių komandų, kiekviena turi tam tikrą dominuojantį bruožą, kuris leidžia ją priskirti vienam ar kitam tipui.

Profesionalai. Tvirtai susidirbusios komandos, kurios žaidžia jau ne pirmame kambaryje, dalį užduočių, jei tik jos panašios į jau matytas kituose kambariuose, įveikia tiesiog akimirksniu. Tokioms komandoms geriausiai sekasi grupinės užduotis, kurių atlikimui reikia daugiau nei vieno žaidėjo. Kambario galvosūkių kūrėjams tokie žaidėjai duoda ko gero kokybiškiausią grįžtamąjį ryšį apie pramogą ir taip smarkiai prisideda prie kambarių pramogos vystymo. Profesionalų komandai labai svarbu žinoti koks yra jų pabėgimo laikas ir kurią vietą jie užėmė, lyginant su kitomis komandomis.

Intelektualių pramogų mėgėjai. Komandos, kurios žaidžia įvairius intelektualius žaidimus, pavyzdžiui proto mūšius, ir ieško naujų iššūkių. Pasižymi giliu įsitraukimu į žaidimą, didele koncentracija ir aiškiu rolių pasidalijimu. Tokioje komandoje visada aišku, kas geriausiai sprendžia logines užduotis, pas ką geriausiai išvystytas asociatyvus mąstymas, o kas nieko nebijo ir gali drąsiai žengti į tamsiausią kampą. Na ir visada aišku, kas yra kapitonas :)


Draugų būrys. Žaidėjai tiesiog mėgaujasi akimirkomis, praleidžiamomis kartu. Palaiko, padrąsina vienas kitą, beveik visada būna geros nuotaikos ir neturi ryškaus lyderio. Visi daro viską ir kiekvienas turi galimybę pabandyti tai, kas patiko kitam komandos nariui, net jei galvosūkis jau išspręstas. Tokios komandos žaidimą lydi humoras ir galutinis rezultatas tik patvirtina, kad jie kartu yra nenugalima jėga. Prie šio tipo galima priskirti ir visus užsukusius žaidimui per mergvakarį ar bernvakarį. Ištrūkę iš kambario, žaidėjai dažniausiai pasidalina kokios emocijos ir jausmai lydėjo jų žaidimą.


Tyrinėtojai. Po tyrinėtojų komandos apsilankymo tenka atsakyti į daugybę klausimų: kodėl būtent taip padarytas vienas ar kitas galvosūkis, kodėl naudojamas nupieštas paveikslas, o ne nuotrauka, kodėl išėjimo kodas yra būtent iš tiek simbolių, o ne mažiau ar daugiau. Jie sukelia audrą ne tik kambaryje, nes dažniausiai prieina prie sprendimo visai netikėtu keliu, bet ir kambario galvosūkių kūrėjų galvose, nes sugeneruoja ir pasidalina labai originaliomis idėjomis. Tokioms komandoms labai patinka technologinės užduotis, kai reikia ne tik išspręsti galvosūkį, bet ir teisingai panaudoti įrenginį arba daiktą, rastą kambaryje. Tyrinėtojų komandai nesvarbu, kiek kambarių kartu ar po vieną yra įveikę jos nariai, tai gali būti ir naujokų komanda, kuriai svarbu suprasti kas ir kaip padaryta.


Komanda. Tai šeimos, bendradarbiai arba bendra veikla užsiimantys žaidėjai, kurie ateina kartu praleisti laiką ir sustiprinti komandą. Pvz. projekto komandos nariai dažniausiai iš pusės žodžio supranta vienas kitą, turi sutartas ar intuityviai taikomas sprendimo priėmimo taisykles, dažniausiai veikia efektyviai ir nepasiduoda iki pat laiko ar žaidimo pabaigos. Jie sugeneruoja vis naujus sudėtingesnių galvosūkių sprendimo variantus. Arba, kaip ir realiame gyvenime, kai žaidžia šeima, vaikai išdykauja, net jei jiems virš 20 metų ;), o tėvai ramiai išsprendžia didžiąją dalį užduočių, pasikliaudami vaikų pagalba. Po pabėgimo tokios komandos nariai dažnai pastebi tokias savybes, kurios neatsiskleidžia įprastose situacijose, o tai praverčia ateityje bendroje veikloje.


Tokie yra mūsų akimis labiausiai paplitę 2015 metais pabėgimo kambarius aplankiusių komandų tipai. Gal 2016 metais atsiras naujų tipų? :)

#escaperoom #crazymind #galvosukiųkambarys #pabėgimokambarys #pabegimokambariai

No tags yet.
Ieškoti paga žymas
Archyvas
  • Facebook Social Icon
  • Trip Advisor Social Icon
crazy mind, iššūkių kambarys, escape room, pabegimo kambarys, break room

© 2015-2018 Proto projektai MB info@crazymind.lt